Ipsos przeprowadzi badanie exit poll podczas głosowania w wyborach parlamentarnych.

29-09-2015

Ipsos na zlecenie stacji telewizyjnych: TVP 1, TVN24 oraz Polsat News przeprowadzi badanie exit poll podczas głosowania w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 25 października 2015r.

Badanie exit poll zostanie przeprowadzone przed 900 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ankieterzy firmy Ipsos poproszą osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety. Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej stacje TVP 1 / TVP INFO/ TVN24 / TVN24 Biznes i Świat / Polsat News przedstawią szacunkowe wyniki głosowania. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu dla poszczególnych komitetów wyborczych w głosowaniu do Sejmu RP w skali kraju, podziale mandatów oraz frekwencji wyborczej.

Ipsos posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w realizacji badań społeczno–politycznych (sektor Public Affairs) oraz w badaniach exit poll. Ipsos szczególnie silną pozycję posiada we Francji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdzie od wielu lat z sukcesem realizuje tego rodzaju projekty. W ostatnich dwóch latach, w Polsce, Ipsos przeprowadził wszystkie badania exit poll realizowane podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, wyborów samorządowych oraz dwóch tur wyborów na Prezydenta RP.

Firma badawcza Ipsos jest trzecią co do wielkości firmą badawczą na świecie, obecną w 87 krajach. Zatrudnia ponad 16 tys. pracowników i pracuje dla 5 tys. klientów na całym świecie. W 2014 roku przeprowadziła ponad 70 mln wywiadów.