Jacek Otffinowski Prezesem Ipsos w Polsce

31-03-2010

Z dniem 1 kwietnia b.r. Jacek Otffinowski zostaje Prezesem Ipsos. Zastąpi na tym stanowisku Dinko Svetopetrica, który rozstaje się z firmą, aby realizować nowe plany zawodowe.

Jacek Otffinowski jest w Ipsos od 2003 roku. Tworzył polski oddział Ipsos ASI – międzynarodową strukturę specjalizującą się w badaniach reklamy.
W krótkim czasie z małego czteroosobowego zespołu zbudował prężny kilkudziesięcioosobowy dział badań reklamy obsługujący zarówno globalnych jak i lokalnych klientów oraz koordynujący międzynarodowe projekty badawcze.
Wcześniej, przez kilkanaście lat Jacek Otffinowski pełnił kierownicze funkcje w agencjach reklamowych, takich jak Euro RSCG, Tequila Poland i Wunderman Warszawa. Był również niezależnym konsultantem marketingowym. Jest członkiem PTBRIO i Komisji Rewizyjnej OFBOR. Z wykształcenia jest psychologiem (Uniwersytet Warszawski). Ma żonę i dwoje dorosłych dzieci.

Dyrektorem Ipsos ASI w Polsce został Steven Vogt, dotychczasowy Associate Director Ipsos ASI, wcześniej Client Service Director. Steven Vogt jest w Ipsos ASI od 2006 roku. Ma za sobą około 20 lat doświadczenia w marketingu. Pracował zarówno po stronie agencji reklamowych (zajmował kierownicze stanowiska w Euro RSCG, Twin advertising /DDB), jak i pod stronie klientów (był Dyrektorem Zarządzającym  EdenSPrings, Novum Cryobank). Vogt jest absolwentem Wydziału Zarządzania w West London University, studiował również językoznawstwo na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ma żonę i trzy córki.