Badania sektora medycznego

Branża farmaceutyczna zdecydowanie różni się od pozostałych gałęzi gospodarki, w szczególności w kwestii uwarunkowań prawnych oraz specyfiki marketingu. W Ipsos doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego powołaliśmy zespół badawczy dedykowany dla sektora farmaceutycznego. Nasi badacze specjalizują się zarówno w badaniach kategorii OTC jak i Rx.

Współcześnie firmy farmaceutyczne funkcjonują w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Nowe modele rynkowe są zorientowane na klienta, w przeciwieństwie do koncentrowania uwagi jedynie na samej marce. Często nie wystarcza już analiza relacji samego lekarza czy pacjenta z marką. Na powodzenie produktu wpływa obecnie szereg innych podmiotów, dlatego prowadzimy badania zarówno wśród lekarzy i pacjentów, jak i personelu szpitalnego, farmaceutów, liderów opinii czy organizacji medycznych.

Zespół badawczy w Polsce ściśle współpracuje z zespołem ekspertów Ipsos z całego świata specjalizujących się w badaniach dla firm farmaceutycznych zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Stoi za nami ponad 20 lat doświadczenia w prowadzeniu badań dla sektora ochrony zdrowia w dziedzinie badań ilościowych oraz jakościowych.


Dowiedz się wiecej