Kurt Thompson szefem łączącego się polskiego Ipsos i Synovate

28-11-2011

Kurt Thompson, dotychczas Dyrektor Generalny Synovate w Europie Środkowo-Wschodniej został szefem łączącego się polskiego Ipsos i Synovate. Połączona firma zacznie pracować pod marką Ipsos od 1 stycznia 2012 roku

Kilka tygodni temu międzynarodowa grupa Ipsos kupiła agencję Synovate. Akwizycja ta zapoczątkowała proces integrowania się lokalnych oddziałów Synovate i Ipsos, również w Polsce.

Kurt Thompson, dotychczasowy Dyrektor Generalny Synovate w Europie Środkowo-Wschodniej, został szefem łączącego się polskiego Ipsos i Synovate. Będzie także odpowiadał za Ipsos w regionie.

Kurt Thompson ma niemal 20 lat doświadczenia w branży badawczej. Karierę rozpoczął w TNS w Wielkiej Brytanii. Potem pracował w Azji, najpierw w firmie badawczej Asia Market Intelligence, a po jej przejęciu przez Synovate został Dyrektorem Zarządzającym Synovate na Filipinach, a następnie w Korei. Funkcję Dyrektora Generalnego Synovate dla regionu Europy Środkowej i Wschodniej Kurt Thompson pełni od 2007 roku. W Polsce mieszka od trzech lat. Jest absolwentem prawa Anglia Ruskin University i Guilford College of Law w Wielkiej Brytanii.

Jacek Otffinowski, do tej pory Prezes polskiego Ipsos i Bożena Bobrowicz, Dyrektor Zarządzający Synovate będą współpracowali z Kurtem Thompsonem wspierając go w kierowaniu integrującą się organizacją i zapewniając kontynuację dotychczasowej współpracy z klientami obu firm.

Połączona firma zacznie pracować pod marką Ipsos od 1 stycznia 2012 roku.