Ipsos ogłasza zakończenie transakcji zakupu Synovate. W wyniku transakcji powstaje trzecia co do wielkości firma badawcza na świecie

12-10-2011

Międzynarodowa firma badawcza Ipsos zakończyła wczoraj transakcję zakupu Synovate o wartosci 525 milionów GBP*. W wyniku tej transakcji Ipsos stał się trzecią co do wielkości firmą badawczą na świecie.

O planowanym zakupie grupa Ipsos poinformowała 27 lipca br. i od tej pory ubiegała się o szereg pozwoleń, które od tego czasu otrzymała: transakcja została zaakpceptowana przez akcjonariuszy grupy Aegis 16 sierpnia 2011 r. i otrzymała niezbędne zgody urzędów antymonopolowych.

Zakończenie transakcji było poprzedzone podwyższeniem kapitału poprzez subskrypcję akcji z preferencyjnymi prawami poboru o wartości 200 milionów EUR rozpoczętą 8 września 2011, w celu częsciowego sfinansowania ceny zakupu i zakończoną 30 września 2011.
Didier Truchot, jeden z dwóch Prezesów Ipsos, deklaruje: "Bardzo się cieszymy, że zakończylismy proces zakupu Synovate. Ta transakcja jest punktem zwrotnym w rozwoju naszej spółki. Razem z Synovate Ipsos wzmacnia swoją pozycję lidera w wybranych obszarach specjalizacji i poszerza ofertę intelektualną i handlową, aby Klienci mogli korzystać z bogatszych i bardziej pogłębionych rozwiązań badawczych. Intensywnie współpracujemy ze specjalistami  z Synovate i cieszymy się, że  możemy ich powitać w Ipsos. Jestesmy pewni, że uda sie nam zrealizować zaplanowane na początku transakcji cele związane z połączeniem."

Synovate zostanie włączony do skonsolidowanych sprawozdań finansowych Ipsos począwszy od 1 października 2011.

* z wyłączeniem  Aztec - 595,8 milionów Euro przy kursie z dnia 25 sierpnia 2011 roku 1 Euro = 0,88120 GBP

Więcej informacji:
Laurence Stoclet, Chief Financial Officer
laurence.stoclet@ipsos.com / +33 (0)1 41 98 90 20